Balıkçı Teknesi Nasıl Yapılır?

Balıkçı Teknesi Yapımı

 

– 25 Kullanılabilir Kalas
Ağaçlardan kendin kütük topluyorsun daha sonra topladığın kütükleri kesme işlemi ile kullanılabilir kalasa dönüştürüyorsun.

 

– 50 Huş Ağacı Kontrplak
En çok malzemeyi isteyen ve beni en çok zorlayanlardan biri buydu. Calpheon’un sağ üstündeki “Eski Dandelion”dan Huş Kereste çıkartabiliyorsun. Çıkardığın keresteleri keserek Huş Kalasa dönüştürüyorsun. Huş Kalaslarıı Odun Tezgahında Huş Kontrplak’a çeviriyorsun.

 

– 30 Bronz Külçe
Erimiş Kalay Parçası ve Erimiş Bakır Parçasını ısıtarak elde ediliyor. Bronz Külçe üretmek için “Isıtma Başlangıç” bilgisini elde etmek gerekiyor bu görevi yapabilmek için de en az Toplama Çırak 4 olmak gerekiyor. Daha sonrasında Heidel’de “Ficy” isimli npcyi ziyaret ederek görevi alabilirsin. Kalayı yine Calpheon’un sağ üstünde bulunan Khuruto Mağarasından çıkartabilirsin. (Eski Dandelion’un hemen üstü) Bakırı Heidel’in üstünde bulunan Kuzey Heidel Taş Ocağından çıkartabilirsin.

 

– 30 Çam Bitki Özü
Sıvı toplayıcı ile çam ağaçlarından çıkartıyorsun. Çam ağaçlarını Calpheon’un altında bulabilirsin. [ Ağaç Haritası ]

 

– 30 Kara Taş Tozu
Taşlardan kaba taş toplayıp rafineride Kara Taş Tozuna dönüştürmen gerekiyor. 30 Kara Taş Tozu için 60 tane kaba taşa ihtiyacın var.

 

– 16 Keten Kumaş
Heidel’in altında bulunan Moretti Ovasında Keten üretebilirsin. Keteni ısıtarak Keten İpliği elde ediyorsun. Keten İpliğini öğüterek de Keten Kumaşı elde ediyorsun. Tersane, Rafineri ve Odun Tezgahını İliya Adasından aldım. Hepsini bir yere toplamak katkı puanı açısından tasarruf sağlıyor. Tüm malzemeler ve işçilerin çalışacağı yerler dahil bu dediklerim ile toplamda 23 Katkı Puanı ile Balıkçı Teknesini hazır edebiliyorsun.

Bir Cevap Yazın