Ekipman Boyamak, Merv Paleti Kullanımı.

Ekipman Boyamak

Ekipmanlar 2 yolla boyanabilir: Normal yol ve Merv Paleti.
———————————————————————————-

Normal yol: Ekipmanınızı normal yolla boyamak için öncelikle ya etkinlikten ya da inci dükkanından boya pakedi alıp envanterinizdeki “İnci” kısmında bulduktan sonra sağ tıklayarak açmanız ve tekrar sağ tıklayıp boya paletine eklemeniz gerekli.

Boyaları palete eklediyseniz güvenli bir bölgede J tuşuna basarak güzellik salonunu açarsanız boyama panelinde “Ekipman seçimi” bulunmakta. Dilediğiniz ekipmanı seçtikten sonra bir alt kısımdan ekipmanın neresini boyamak istediğinizi seçmelisiniz.

Ardından “Boya Seçimi” kısmında sol üstte 3 ikon bulunmakta. Oradan sahip olduğunuz boyalar kısmı otomatik olarak seçili olacaktır. Eğer değilse “Sahip Olduğun Boyalar” kategorisini seçmeniz gerekir. Paletinize koyduğunuz boyayı da aynı kısmın sağ üst tarafında bulunan boya gruplandırmalarını gezerek bulabilirsiniz.

Sahip olduğunuz boyalar seçtiğiniz grubun altında sıralanacak. Rengin altında da o boyadan kaç tanesine sahip olduğunuz yazar.

Örneğin 2 adet aynı renk boyanız varsa rengin sağ altında 2 yazar. Eğer o boyayı herhangi bir ekipmanda kullanırsanız 1'e düşer.

Boyanızı kaydetmek için boya panelinin en altında bulunan “Boya” butonuna bastıktan sonra onaylamanız yeterlidir.

Ekipmanlarınızı boyarken seçtiğiniz boyaları kaydetmeden önce iptal edebilirsiniz. Bunun için ekipmanın hangi kısmını boyamak istediğinizi seçerken kullandığınız küçük yuvarlaklardan istediğinizin sağ üst köşesinde bulunan çarpı işaretine basarsanız boya kalkmış ve o boyanın sizdeki adedi tekrar yükselmiş olacaktır. Ama eğer kaydetmişseniz boyanızı değiştirmenin yolu ya üstüne yeni bir boya yapmak, ya da beyazlatıcı kullanarak ekipmanın orijinal rengine geri döndürmektir.

———————————————————————————

Merv Paleti:

Merv Paleti, inci dükkanında satılan ve belli bir süre boyunca istediğiniz boyayı istediğiniz kadar kullanmanıza olanak veren bir eşyadır.

Merv Paleti‘ni alıp etkinleştirdikten sonra yukarıdakilerden farklı olarak tek yapmanız gereken, “Boya Seçimi” kısmındaki 3 ikondan Merv Paleti‘ni seçmektir. Ardından dilediğiniz gibi boya yapabilirsiniz.

Merv Paleti‘nin süresi bittikten sonra boyalarınız deaktif olur fakat yok olmaz. Tekrar Merv Paleti alırsanız seçtiğiniz boyalar tekrar etkinleşir.

Merv Paleti‘nden seçtiğiniz boyanın üzerine yeni boya yapabilirsiniz.

 

[ Quasar tarafından Discord sunucusunda Pratik Bilgiler Arşivi kanalına yazılmıştır. ]

Bir Cevap Yazın