Sıkça Sorulan Sorular #1

#1 Atı nasıl yanıma çekebilirim? Uzakta kaldı.

Eğer atınız yaklaşık 50 metre mesafede ise ekranınızdaki at ikonuna ( Bu ikon, yerini değiştirmediyseniz ekranın sol üstünde oluyor. ) sol tıklayarak atı yanınıza çağırabilirsiniz. Eğer 50 metreden daha uzaksa ve at flütünüz yoksa atı yanınıza çağıramazsınız. İnci dükkanında satılan “At Flütü” isimli eşya yaklaşık 500 metrelik bir alanda atınızı çağırmanızı sağlıyor. Ancak atınız çok daha uzak bir noktadaysa yapmanız gereken size en yakın ahıra gidip “Uzaktan Topla” seçeneğini seçmek olacak. Bu sayede uzaktaki atınız o ahıra ışınlanacaktır ancak canı 1’e inecektir. Atı ahırdan çıkarıp binmeden önce “Yenileme” seçeneğini kullanarak atınızın nefesini ve canını düşük bir fiyat karşılığında yenileyebilirsiniz.

 

#2 Atımın altındaki sarı bar bitti. Ne yapmam gerekiyor?

Atınızın altındaki sarı bar, atınızın nefesini gösterir. Atınızın nefesi bittiyse herhangi bir ahır sorumlusundan veya pazaryerinden satın alabileceğiniz havuç ile besleyerek nefesini yenileyebilirsiniz. Üç çeşit havuç vardır. Bunlar; “Havuç”, Yüksek Kaliteli Havuç” ve “Özel Havuç”. Eğer atınızın seviyesi düşükse normal havuç yeterli olacaktır. Ancak atınız seviye atladıkça normal havuç çok az nefes yenileyecektir. Bu sebeple daha üst seviye bir havuç ile daha fazla nefes yenileyebilirsiniz.

 

#3 Atı nasıl gönderebilirim?

Eğer canavar keseceğiniz alana atınızla girdiyseniz ve canavarlar atınıza saldırıyorsa atınızı göndermenin bir yolu olmadığını üzülerek belirtmeliyim. Atınızı yalnızca yakındaki ahırlara bırakabilirsiniz. Bunun dışında atları park edebileceğiniz yerler var. Gideceğiniz yere en yakın bağlantı noktalarına göz atarsanız içlerinde canavarlardan uzak noktalar olacaktır. Güvende olduğunu düşündüğünüz bir noktaya atınızı bırakıp gideceğiniz yere kadar yürüyebilirsiniz.

 

#4 Web depodan eşya aldım karakterime nasıl yollayabilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üstten “Sayfam” kısmına girerseniz sol tarafta web deponuzu göreceksiniz. “Web Depo”ya tıkladıktan sonra tek yapmanız gereken göndereceğiniz eşyanın solundaki kutuyu işaretledikten sonra aşağıdaki kısımdan sunucuyu ve eşyayı göndermek istediğiniz karakteri seçeceksiniz. “Sonraki” düğmesine tıkladıktan sonra gelen sayfada “Eşya dönüştürme”ye tıklamanız yeterli. Ardından oyuna girdikten sonra “B” tuşuna basarak açılan posta penceresinde web deponuzdan gelen postayı göreceksiniz. Oradan alabilirsiniz eşyanızı.

 

#5 Peti yalnızca tek bir karakter mi kullanabiliyor?

Hayır. Petler aileye bağlıdır. Yani tüm karakterlerinizde kullanabilirsiniz.

 

#6 T’ye basınca koşmuyor, yürüyor. Neden?

“Scroll Lock” tuşuna 1 kere basmanız yeterli.

 

#7 Kazandığımız ünvanlar nereden kullanılıyor?

Oyundayken “P” tuşuna basarak açılan karakter penceresindeki “Ünvan” sekmesine geçerseniz kazandığınız ünvanları görebilirsiniz. Seçeceğiniz herhangi birinin yanındaki “Uygula” tuşuna basmanız yeterli.

 

#8 Bazı eşyalar satılmıyor, nerede satabilirim?

Oyunda envanterinizde biriken bazı eşyaların normal NPClere satılmadığını göreceksiniz. Bunlar muhtemelen ticaret eşyalarıdır. Ticaret eşyaları ( Tuttuğunuz balıklar da buna dahil ) şehirlerdeki “Ticaret Sorumlusu” isimli NPC’ye satılıyor. Ancak ticaret eşyalarını, o eşyayı elde ettiğiniz bağlantı noktasından uzak bir yerdeki ticaret sorumlusuna satmaya çalışırsanız, eğer eşyayı elde ettiğiniz şehir ile eşyayı satmaya çalıştığınız noktalar birbirine bağlı değilse eşya %30 değerine satılacaktır.

 

#9 Pazar yerine nasıl eşya koyabilirim, nasıl ödeme alırım?

Pazaryeri yalnızca büyük şehirlerde var. Herhangi birine gittikten sonra pazaryerini açarsanız “Eşya Kaydet” seçeneğini seçerek envanterinizdeki bir eşyayı pazaryerine kaydedebilirsiniz. Eşyanızı kaydettikten 15 dakika sonra pazaryerinde görünmeye başlar. Eğer eşyanız satıldıysa herhangi bir şehirdeki pazaryerine giderek “Liste” kısmından “Para Topla” seçeneği ile paranızı çekebilirsiniz.

 

#10 Şırınga, kazma, balta vs. nereden alınır?

Toplama aletlerini “Malzeme Satıcısı” isimli NPC’den alabilirsiniz. Bu NPCleri nerede bulacağınızı bilmiyorsanız; ekranın sağ üst kısmındaki NPC ikonuna tıklayarak ihtiyacınız olan NPC’yi seçerek size en yakın noktadaki NPC’yi görebilirsiniz.

 

#11 Sırtıma nasıl eşya alıp otomatik olarak yürütürüm?

En yakın “Ticaret Sorumlusu” isimli NPC’ye gidip ticaret eşyası satın alırsanız sırtınıza yük olarak gelecektir. Haritada herhangi bir noktayı işaretledikten sonra altta çıkan “Otomatik Döngü” tuşuna basarsanız, karakteriniz o anda bulunduğu noktadan işaretlediğiniz noktaya sürekli olarak gidip gelecektir. Bu sayede “Güç” kasabilirsiniz.

 

Sorularda anlamadığınız noktalar var ise aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. Aynı soruları cevaplandırdığım videoda görsel olarak da görebilirsiniz her şeyi.

 

Bir Cevap Yazın