Zanaatkarlar Odası Nedir?

BDO Türkiye Zanaatkarlar Odası, Black Desert Online oyununun MENA sunucularını açmasıyla birlikte kurulmuş bir yardımlaşma topluluğudur. Oyun içerisinde “Hydra” klanı ile başlattığımız bu yardımlaşma platformu şuan aktif olarak Discord sunucusu üzerinden yürümektedir. Amacımız tamamen saygı çerçevesinde kurulmuş bu topluluğu büyütüp, Black Desert Online Türkiye’nin en büyük yardımlaşma platformunu oluşturmaktır.

Discord sunucumuza kayıt yapılırken sizlerden istediğimiz ilgilendiğiniz alanlara göre verilen Discord yetkileri sayesinde insanlar bir konu hakkında soru soracakları zaman yalnızca o konuyla ilgili olan kişileri etiketleyerek bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmaktayız. Ayrıca sunucumuzda aktif olarak insanların sorularına yanıt veren arkadaşlara veya pratik bilgiler arşivi kanalımıza düzenli bir yapıda, paylaşımda bulunan arkadaşlara “Yardımsever” ünvanları veriliyor.

Aynı zamanda site için yazar alımlarını açmış bulunmaktayız. Siteye bir imzanızı bırakmak ve bu topluluğa bir katkı sağlamak isterseniz başvuruda bulunabilirsiniz. Yeterli sayıda başvuruya ulaştıktan sonra yapılan başvurular değerlendirilecek ve 10 kişi içerik sağlayıcısı olarak alınacaktır. İçerik sağlayıcıları yeterli performansları ve paylaşımları göstermeleri halinde yazar olacaklardır.

Facebook grubumuz şuan için aktif değil ancak ilerleyen günlerde Discord sunucumuz ve Facebook grubumuza özel etkinlikler yapmayı planlıyoruz. Bu süreçte de Youtube kanalıma rehberler yüklemeye devam edeceğim.

Hala Discord sunucumuza katılmadıysanız buyrun linkimiz.